Kütüphane

Google Play Store’dan Bedava Ücretsiz Proğramsız Uygulama İndirmek Nasıl Olur?

Merhabalar, bu gün Play Store’da olan bir açık sebebiyle Google Play Store ile iletişime geçtim beni +16504179099 numarasından aradılar görüşmemizi yaptık ödeme sisteminde hata olduğunu bu hatanın şirketi zarara uğratabileceğini kendilerine anlattım ama görüşme yaptığım kişi bana bununla alakalı olarak bir işlem yapamayacağını söyledi. Bende bu tür açıkları bildirebileceğimiz bir birim var mı dedim yok dedi. Açıkçası bunu bildirecek herhangi bir kanal bulamadım. Bu sebeple burada paylaşıyorum belki bu açığı kapatırlar.

Google Play Store’da ücretli olan bir uygulamayı yada uygulama içi satın alınabilecek herşeyi ücretsiz bir şekilde almak istiyorsanız ilk olarak mobil ödemeyi etkinleştirmeniz gerekiyor.

Ardından mobil ödeme yöntemiyle uygulama içi yada Play Store içi satın almayı gerçekleştiriyoruz. Kullandığınız operatör tarafından size işleminiz onaylanmıştır tarzında bir mesaj gelecek bu mesaj geldikten sonra masaüstü bilgisayardan yada telefonun internetini masaüstü sitesi moduna alarak arama bölümüne Google Play Store yazıyoruz

Aramayı yaptıktan sonra Play Store resmi sayfasına giriyoruz bilgisayardan girecek olanlar hesaplarına giriş yapıyorlar herhangi bir işlem yapmalarına gerek yok telefon yada tabletten girecek olanlar Play Store masaüstü sürümüne giriş yapmalısınız eğer girdiğinizde uygulamadan açıyorsa uygulamanın üzerine basılı tutarak zorla durdurmayı seçiyoruz. Duran uygulamadan sonra tekrar telefondan arama yaptığımız Play Store resmi sayfasına giriyoruz masaüstü sitesi gelmiş olacak.

Masaüstü sitesinde sol tarafta bulunan hesap bölümüne giriş yapıyoruz. Hesap bölümünün aşağısında alışveriş yaptığımız işlemleri göreceksiniz burada yaptığımız işlemin solunda üç nokta bulunacak buraya tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra bir menü açılacak bu menüden ödemeyi yanlışlıkla yaptım seçeneğine tıklayacaksınız.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra ödemeniz geri iade edildi tarzında bir mesaj gelecek ve paranız geri iade edilecek. Aldığınız ürünü uygulama içi yada indirmede kullandığınız için geri alması zor olacak belkide alırlar bilmiyorum alındığını görmedim.

Bu gün bu olayı çok uğraşmama rağmen Google’a anlatamadım belki bu yazıyı okuyup açığı kapatırlar. Orada o uygulamalar için gecesini gündüzüne katıp çalışan insanlar var onları  hakkının korunması için bu açıl kapatılmalıdır.

Milyonlarca dolar kazanan Google’ın Türkiye’de bir destek hattı açmaması ne kadar kötü. Destek hattınız olsaydı bu açığı daha önce öğrenecektiniz.

Bu ürünü yanlışlıkla aldım seçeneğini seçeceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu